Montaj uygunluk raporu düzenlenmiş dosyanız, Araç tescil belgeniz ve aracınız ile araç kontrol merkezine giderek onaylanmasıyla son bulur.

Motor Değişimi Montaj Uygunluk Raporu Onayı ve İncelemesi

Başvurusu Yapılan Montaj uygunluk raporu düzenlenmiş dosyanız, Araç tescil belgeniz ve aracınız ile araç kontrol merkezine randevu alarak gelmeniz gerekmektedir. Aracınızın fiziki incelemesi ve dosya incelemesi araç kontrol merkezi uzmanı tarafından onay aldıktan sonra dosya işleminiz hazır durumdadır. Ruhsat ve muayene işlemleri için alt bilgiyi okuyabilirsiniz.

Motor Değişimlerinde Araç Muayenesi Şartı Var mı?
Araç motor değişimi montaj uygunluk raporlarında takılan motor numaralı ve aracın mevcut araç muayenesi varsa araç muayenesine gerek yoktur. Fakat araca takılan motor numarasız ise, Noter tarafından verilen yeni motor numarasının araca çakılması gerekmektedir. motor numarası çakıldıktan sonra aracın araç muayene istasyonuna randevu alarak araç muayenesi yapıldıktan sonra noterden ruhsat değişimi yapılabilir.

Araç motor değişim tadilat projelerinde ise araca takılan motor numaralı veya numarasız motor oluşuna bakılmaksızın aracın mevcut muayenesi varsa, araç yine tüvtürk araç muayenesine giderek araç motor değişimi için araç tadilat muayenesine girmesi zorunludur.